REKLAMA

Kto lubi „tradycyjne” potrawy i od czasu do czasu musi zjeść jakiegoś kotleta, żeby zaspokoić swoją smakową żądzę, ręka w górę. Ja dziś mogłabym podnieść rękę do góry. Fakt, że kotleta schabowego tradycyjnego czyli z wieprzowiny na moim talerzu nigdy nie znajdziecie ale dobrze „zrobionego” De Volaile’a ( oczywiście drobiowego, rzecz jasna ) nie odmówię. Wolę tego w wersji z masłem aniżeli z serem i fajnie jak można znaleźć w restauracjach taki wybór. Wersja z masłem jest bardziej wilgotna a ja lubię po przekrojeniu mieć „soczyście” na talerzu. Można maczać w masełku, które wypłynie, frytki bądź ziemniaczki 😉 mniam!

Nie w każdej włocławskiej restauracji można zjeść De Volaile’a i nie w każdej z restauracji, w której w menu znajdziesz takie danie, będzie on smaczny. Niestety!

Ostatnio trafiłam do Restauracji Bar Ekspres. Czasami zdarza mi się tam stołować i nie ukrywajmy, że jest to restauracji skierowana do konkretnego klienta. Jest tu sporo gości ale wiadomo, że wynika to z „prostoty” proponowanych w karcie dań ale też cen jakie trzeba zapłacić za nie. Cen z Restauracji Aleksander tam nie znajdziecie ale to też nie ten poziom stołowania. Jak macie ochotę na szybki i prosty obiad to jest to dobre miejsce. Jeżeli też nie jesteście zbyt wymagający oczywiście.

De Volaile pozostawił trochę do życzenia. Masło, nie do końca moim zdaniem, było takie jakie powinno być. Jadłam tam już lepsze wersje tego kotleta. Do De Volaile’a zamówiłam w zestawie pieczone ziemniaczki, które niestety były zbyt spieczone i słone ( spieczenie widoczne na zdjęciu ). Skórka od przepieczenia była twardawa i był problem z jej przekrojeniem. Może kucharz powinien zwrócić uwagę na ilość przypraw zawierających sól w sobie i starać się nie sypać za dużo i oczywiście pilnować czasu wypiekania tych ziemniaczków. Surówka będąca w zestawie była świeża i smaczna – była to najzwyklejsza z surówek ale nikt do kotleta i ziemniaczków nie będzie robił czegoś wymyślnego – wiadomo.

Cena zestawu to 21 zł więc myślę, że do przełknięcia dla każdego kto ma ochotę na typowy, swojski obiad jak u mamy.