Smaki Włocławka czyli moja subiektywna podróż po tym co serwują we włocławskich restauracjach. Felieton Karoliny Klimeckiej

0
179

Burger dla wegetarianina? Czy łatwo zjeść coś takiego w naszym mieście? Pewnie wielu z Was, z racji jedzenia mięsa, nie zastanawia się nad tym. Myślę, że ten temat kulinarny robi się coraz bardziej popularny w restauracjach, i z roku na rok coraz więcej jest chętnych, na zjedzenie takiego dania.

Trafiłam do Restauracji Garage Hotel i jak dotarł do mnie kelner, przypomniało mi się, że ostatnio gdzieś widziałam ich atrakcyjną ofertę na burgery. Trzeba było iść za ciosem i zamówić danie, które tak reklamują. Niestety oferta dotyczyła zakupu 9 burgerów (wtedy 1 gratis). Aż taka głodna nie byłam 😉

Mięso wołowe i wieprzowe to jest coś czego nie jem od lat i raczej do jedzenia nie wrócę. Jak się ogranicza spożycie dań mięsnych, to wybór w restauracjach jest też mniejszy, niestety. W związku z powyższym, zdecydowałam się na burgera wegetariańskiego. Gdzie jeszcze takie danie we Włocławku dostanę? Orientujecie się? Info można mi wysłać na maila – klimecka@wlc.pl 🙂

Kotlet warzywny w burgerze to wiadomo (dla miłośników mięsa), nie to samo co kotlet mięsny, ale uwierzcie mi, też może być rewelacyjny. Jeżeli jest dobrze przyprawiony i składnikowo dobrze dobrany, to według mnie, niczym od mięsnego się nie różni.

No więc zamówiłam i trochę czekałam, aż do mnie dotarł. Burger serwowany w Garage to nie jest burger typu McDonald 😉 ( zresztą przekonałam się już jakiś czas temu, że w Garage znajdziecie potrawy podobne do tych serwowanych w fast food’ach, ale o niebo lepsze). Kotlet warzywny w składzie – cukinia, marchewka, masło orzechowe (?) przyprawy, do tego trochę kolorowego (rukola, sałata lodowa, pomidor, papryka, ogórek zielony) plus sos tatarski (gęsty co widać na zdjęciu) w dużej ilości. Brakowało mi sosu od strony bułki, bo dla mnie trochę za sucha bo podpiekana. W komplecie trochę frytek z sosem koktajlowym.

Danie sporych rozmiarów, więc jak jesteście głodni, to najecie się spokojnie. Cena 19,00 zł, więc jak za takie danie to myślę, że niezbyt wygórowana.

Restauracja w Garage Hotel ma wiele ciekawych dań w swojej ofercie i myślę że, Zazamcze nie jest takim „ubogim”, pod względem restauracji, osiedlem.

Materace KOŁO