REKLAMA

W minioną sobotę na boisku przy ruinach zamku w Bobrownikach, w powiecie lipnowskim, zebrało się ponad pięćdziesięciu uczestników z całego powiatu, by wziąć udział w corocznej Sołtysiadzie, czyli zmaganiach sołtysów i rad sołeckich. Uczestnicy i uczestniczki, którymi byli sołtysi gmin, musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz sprytem w zaplanowanych konkurencjach.

Stanisław Jagielski-pomysłodawca Sołtysiady, sołtys Brzeźna i jednocześnie radny powiatowy-podkreśla, że celem imprezy nie jest rywalizacja, ale integracja, zarówno sołtysów, jak i mieszkańców, widzów. Jest to zawsze traktowane jako zabawa. W tym roku sołtysom przyszło zmierzyć się z przeciąganiem liny, szukaniem monet w brudnej wodzie, noszeniem wody w alkogoglach dziurawym kubkiem, toczeniem opon oraz wspólnie bili rekord we wchodzeniu na wóz. W tym roku dodano także konkurencję wojskową, czyli strzelanie do celu. Mimo deszczowej aury jaka panowała tego dnia wszyscy bawili się znakomicie.

Tegorocznymi zdobywcami największej ilości punków byli: Dorota Lendecka z Wierzbicka i Bogumił Balcerowski ze Szpiegowa.

no images were found

fot. Martyna Drzewiecka