REKLAMA

W sobotę, 22 sierpnia 2020 r. Fundacja Ari Ari zaprasza do udziału w spacerze pt. Śladami kultury rosyjskiej, poprowadzonego przez znawcę i badacza historii Włocławka, dr Tomasza Dzikiego. Początek o godz. 17.00, zbiórka na placu Wolności przy pomniku.

O godz. 20.00 w Parku na Słodowie, we współpracy z DKF Ósemka – rozpocznie się kino w plenerze i świetny film pt. Lato (2018), w reż. Kiryłła Sieriebriennikowa, nominowany do nagrody Złota Palma (2018), zwycięzca konkursu Europejskiej Akademii Filmowej (2018).

Zwiedzanie miasta i kino w plenerze są częścią projektu pt. Spacery lokalne 2020. Historie polsko-rosyjskie na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej, kontynuującego spotkania z trudnymi, ale ciekawymi i mało znanymi historiami Włocławka, pokazywanymi z nieoczywistych perspektyw. Trasa spaceru przygotowana została wraz z mieszkańcami, uwzględniając nie tylko różne wrażliwości, ale i różne wydarzenia, okresy historyczne i miejsca.

Warto dodać, że w 2019 roku, w ramach projektu pt. Dworce, fabryki, uzdrowiska. Historie polsko-rosyjskie, tylko w samym Włocławku zorganizowano pięć różnych tras, m.in.: szlakiem architektury modernistycznej, detal architektoniczny, śladami kultury żydowskiej czy Włocławek oczami podróżnego. W roli przewodników wystąpili historycy, pasjonaci i znawcy tematów, m.in.: Michał Pszczółkowski, Mirosława Stojak, czy Tomasz Dziki.

Organizatorzy informują, że we wrześniu odbędzie się kolejny spacer, tym razem szlakiem włocławskiej secesji. Projekt zostanie podsumowany wystawą plenerową i publikacją pt. Spacerownik włocławski – specjalny zbiór tras spacerowych, z ilustracjami, pocztówkami i przewodnikiem po nieznanym Włocławku.

Szczegółowe informacje: www.ariari.org oraz www.facebook.com/FundacjaAriAri