Spektakl „Kolacja dla głupca” jutro w Teatrze Impresaryjnym.

0
135

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny, turniej zwany „kolacją dla głupca”.

Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to Francois Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z Ministerstwa Finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk… i to dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych dobrych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów…

Kolacja dla głupca to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie autorstwa Francisa Vebera, francuskiego scenarzysty i reżysera znanego przede wszystkim jako autora filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli, na którą zapraszają: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego i Agencja Impresariat Teatralny.

Na scenie włocławskiego Teatru, w tej niecodziennej komedii, wystąpią aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

„Kolacja dla głupca”
23 czerwca 2019 r. godz. 17.00

Ceny biletów:
PARTER – 40 zł
BALKON – 30 zł

Kasa Teatru czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu spektaklu od godz. 16.00, tel. 54 231 47 66