Spot „Zatrzymaj się i pozwól żyć innym” KWP w Bydgoszczy skierowany do kierowców i rowerzystów.

0
146
REKLAMA

W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powstał spot pn. „Zatrzymaj się i pozwól żyć innym” skierowany do kierowców i rowerzystów, obrazujący zagrożenia jakie mogą pojawić się na przejazdach dla rowerzystów. Filmik publikuje na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji we Włocławku: http://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/informacje/wiadomosci/99413,ZATRZYMAJ-SIE-I-POZWOL-ZYC-INNYM-W-RAMACH-AKCJI-INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ-JEDNOSL.html

Jak pokazują dane statystyczne, tylko w ubiegłym roku (2018), w Polsce, na drogach dla rowerów doszło do prawie 1000 wypadków, w których śmierć poniosło 20 rowerzystów. a ponad 1000 zostało rannych. Poważnym i częstym błędem kierowców jest nieustępowanie pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe dla rowerzystów oraz niezachowanie szczególnej ostrożności, co w konsekwencji naraża użytkowników jednośladów  na niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują :

Kierowco, upewnij się, czy Twój manewr nie stworzy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Ustępuj pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe dla rowerów. Przestrzegaj przepisy ruchu drogowego – „Pozwól Żyć Innym”.

Rowerzysto, stosuj zasadę ograniczonego zaufania, upewnij się, czy możesz bezpiecznie przejechać na drugą stronę jezdni.

Wideo można znaleźć bezpośrednio pod linkiem: