REKLAMA

Zapraszamy Państwa na spotkanie w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze” z  Aleksandrą Ziółkowską – Boehm, ostatnią sekretarką Melchiora Wańkowicza oraz spadkobierczynią jego archiwum.

Aleksandra Ziółkowska – Boehm; pisarka , absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, w 1978 r. obroniła doktorat nauk humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.  W latach 1972-1974 asystentka i sekretarka Melchiora Wańkowicza. Od 1990 mieszka w Wilmington w stanie Delaware w USA. Jest autorką książek m.in. „Blisko Wańkowicza”,  „Podróże z moją kotką”, „Na tropach Wańkowicza”, „Wokół Wańkowicza”, „Pisarskie delicje”.

Miłośniczka kotów, znawczyni Indian, bratanica Korczaka Ziółkowskiego – twórcy największej rzeźby na świecie – wodza Szalonego Konia w paśmie gór Black Hills w Dakocie Południowej. Mąż autorki Norman Boehm był kuzynem jednej z największych gwiazd Hollywood, trzykrotnej zdobywczyni Oskara – szwedzkiej aktorki Ingrid Bergman.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godzina  17.00 w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza  przy ul. Warszawskiej

Wstęp wolny