REKLAMA

Jeszcze tylko kilka dni do rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. Policjanci sprawdzają, czy oznakowanie przy szkołach jest w porządku, a co za tym idzie, czy uczniowie bezpiecznie mogą docierać do szkoły.

Policjanci ruchu drogowego w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” zawsze przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzają oznakowanie w pobliżu szkół i przejścia dla pieszych. Taka weryfikacja ma pozwolić na bezpieczne rozpoczęcie nauki po wakacyjnym odpoczynku.    

Natomiast od pierwszego dnia nauki tj. 02 września szczególnym nadzorem objęte zostają ulice, drogi w rejonach szkół, a także autobusy i inne pojazdy przystosowane do przewozu dzieci do szkół.

Policjanci wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Aby zapobiec tragicznym wypadkom szczególnie z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Włocławku w pierwszych tygodniach września odwiedzać będą przede wszystkim pierwszoklasistów i innych uczniów. Wszystko po to, aby  wskazać na najwłaściwsze, najbardziej bezpieczne sposoby zachowań, zasady poruszania się po drogach.

Na szczęście policjanci nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Uczniowie mogą czuć się bezpiecznie, ale i to nie zwalnia ich z  przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.