STOP bezkarności…

0
437
---------------- R E K L A M A ----------------

Autor: Andrzej Szaradowski

W najbliższych dniach może zapaść bezprecedensowy wyrok w sprawie dotyczącej znęcania się nad zwierzęciem. Fundacja dla Szczeniąt Judyta, apeluje o walkę i sprawiedliwość dla naszych ,,Braci Mniejszych”. Wyżej wymieniona Fundacja  zaprasza przedstawicieli mediów oraz osoby prywatne na finałową rozprawę, dotyczącą ich podopiecznego. Nie bądźmy obojętni na bezkarność. Pokażmy razem, że nie ma w nas przyzwolenia na znęcanie się nad zwierzętami.

Pojutrze, bo taki jest termin rozprawy (tj. 23 stycznia 2020 roku), Sąd Okręgowy w Toruniu przy ul. Piekary 51, w sali nr. 203 o godzinie 10:20 – rozstrzygnie apelację w sprawie ,,Fijo” .

Wszyscy pamiętamy okrutny przypadek skatowania bezbronnego psa, przez Bartosza D.

Dla przypomnienia :

Na pierwszej rozprawie dotyczącej skatowania bezbronnego psa, Toruński Sąd wymierzył Bartoszowi D. karę – 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za pobicie ze szczególnym okrucieństwem (zwierzę ma uraz kręgosłupa i paraliż tylnych łap). Mężczyzna otrzymał również 10-letni zakaz posiadania zwierząt. Oskarżony został też obciążony nawiązką w wysokości 3 tys. zł na rzecz w/w Fundacji. 30-letni Bartosz D. musi również wpłacić na rzecz Fundacji blisko 26 tysięcy złotych tytułem naprawienia szkody. WYROK jest nieprawomocny (mężczyzna nawet nie pojawił się na odczytaniu wyroku).

Katarzyna Topczewska, pełnomocnik Fundacji Judyta powiedziała, że będzie rozważana w tej sprawie apelacja. Strony liczyły na wyższy wymiar kary w postaci 3 lat pozbawienia wolności.

(Trzeba brać pod uwagę, że po nowelizacji przepisów, gdyby ten mężczyzna zrobił to kilka miesięcy później, to groziłaby mu już kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dobrze jednak, że zapadł wyrok bezwzględnego więzienia).

Najważniejsze jest stwierdzenie Sądu, że – „za takie bestialstwo, idzie się do więzienia”. Pełnomocnik Fundacji, rozważa myśl o złożeniu apelacji do tego wyroku, ponieważ – „Liczymy na wyższy wymiar kary…” .

Tak było…  a jak będzie teraz… ?

O tym wszystkim dowiemy się już w najbliższy czwartek.

Nie pozwólmy krzywdzić… – Reagujmy !!! 

---------------- R E K L A M A ---------------- Materace KOŁO