REKLAMA

Chusteczki nawilżone są bardzo popularne w codziennym użytkowaniu do wszelkich prac, do higieny osobistej oraz do pielęgnacji małych dzieci. Są one wykonane z tkaniny, która nie rozpuszcza się w wodzie, ani nie ulega rozdrobnieniu. Stąd pojawia się duży problem z nawilżonymi chusteczkami na etapie procesu technologicznego w przepompowniach i w oczyszczalni ścieków.

W ostatnim czasie takie chusteczki w dużej ilości trafiają do naszej kanalizacji, a tym samym do przepompowni ścieków i do oczyszczalni. Powodują duże problemy w całym procesie oczyszczania, zapychają i blokują nasze urządzenia, co może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji apeluje do mieszkańców, aby nie wrzucali chusteczek nawilżanych, ani innych odpadów do toalet i kanalizacji. Sieć kanalizacyjna jest zaprojektowana tak, by przyjmować ścieki z naszych domów, nieczystości sanitarne i papier toaletowy. Śmieci wrzucone do toalety, mogą zapchać nie tylko sedes, ale również wewnętrzną kanalizację budynku i stać się przyczyną poważnej awarii.

Toaleta to nie śmietnik! Pełna informacja na ten temat: https://mpwik.wloclawek.pl/news,stop_chusteczkom_w_toalecie__,29.html