REKLAMA

Strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku.

W przypadku osób, które nie będą przestrzegały nakazu zakrywania twarzy i nie będą nosiły maski, maseczki lub przyłbicy, strażnicy będą podejmowali czynności służbowe. Wzmożone działania będą prowadzone w godzinach porannych i południowych, w czasie największego ruchu pasażerskiego.

Kontrole są efektem prośby, jaką Komendant Miejski Policji we Włocławku skierował w piśmie do Komendanta Straży Miejskiej, aby municypalni na zasadzie współpracy, w ramach pełnionej służby, kontrolowania przestrzegania przez mieszkańców, nakazu określonego sposobu przemieszczania się i stosowania środków profilaktycznych, wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 roku. Biorąc pod uwagę powyższe,

Strażnicy miejscy rozpoczęli przeprowadzanie kontroli przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku. W przypadku osób, które nie będą przestrzegały nakazu zakrywania twarzy i nie będą nosiły maski, maseczki lub przyłbicy, strażnicy będą podejmowali czynności służbowe. Wzmożone działania będą prowadzone w godzinach porannych i południowych, w czasie największego ruchu pasażerskiego.