REKLAMA

Oto propozycje kulturalne na drugą połowę stycznia. Wszystkie wydarzenia dostępne są online na stronach internetowych i kanałach społecznościowych kujawsko-pomorskich instytucji kultury. Wśród nich m.in. spektakl „Pułapka na myszy” w toruńskim Horzycy.

„Radostki, czyli prezent na dzień babci i dziadka” to propozycja Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na wspólną zabawę plastyczną, której celem jest własnoręczne wykonanie prezentu. Na kanale społecznościowym instytucji dostępna jest instrukcja przygotowania podarunku w postaci kapsuły czasu.

W czwartek (21 stycznia) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na kolejną odsłonę „Teatru w pudełku”. Twórcy, w formie papierowego widowiska przedstawią „Skąpca” Jeana de La Fontaine. Transmisja online będzie dostępna na kanale społecznościowym instytucji. Więcej informacji o tym i innych wydarzeniach na stronie centrum kultury.

W sobotę (23 stycznia) Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza na zdalne warsztaty teatralne przeznaczone dla najmłodszych odbiorców „Teatralny rozruch” oraz „Poranne figle, psoty i żarty”. Zapisy na zajęcia obowiązują do piątku (22 stycznia). Więcej informacji na stronie ośrodka.

Toruński Teatr Muzyczny 29 stycznia zaprasza na koncert online Jacka Bończyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Jakuba Nowaka, promujący płytę „Czarno-białe ślady”. Szczegółowe informacje dostępne na kanale społecznościowym teatru.

Toruńska Książnica Kopernikańska zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Gramy razem z Książnicą”. Aby wziąć udział należy mailowo przesłać zdjęcie przedstawiające wspólną zabawę z wypożyczonymi w Książnicy grami planszowymi. Szczegółowe informacje dostępne na kanale społecznościowym instytucji.

29, 30 i 31 stycznia toruński Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na spektakl online „Pułapka na myszy”. Kryminalna improwizacja inspirowana opowiadaniem Agathy Christie, to próba stworzenia wirtualnego interaktywnego spektaklu, który da widzowi możliwość reakcji i interakcji z bohaterami uwięzionymi w Monkswell Manor. Elektroniczny bilet zawiera link do spotkania. Więcej informacji na stronie internetowej instytucji.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza na wystawę „W pracowni artystów”. To pierwsza w historii włocławskiego muzeum ekspozycja, która pokazuje kulisy powstawania dzieł sztuki. Zachęcamy do spaceru online po instytucji i zapoznania się z wystawą.

Filharmonia Pomorska zachęca do odwiedzin na swoim kanale społecznościowym. Można tam znaleźć nagrania wcześniejszych koncertów online.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.