Suzuki Superpuchar nie dla Anwilu…

0
494

Autor – Marek Szubski

Mecz rozpoczął się uczczeniem pamięci Adama Wójcika. Od dwóch lat to właśnie jego imię nosi rozgrywany w Arenie Kalisz Super Puchar Polski.

Włocławianie zaczęli w składzie Deishuan Booker, Przemysław Zamojski, Garlon Green, Krzysztof Sulima oraz Ivica Radić.

Od pierwszych minut było widać, że w Arenie Kalisz na parkiet wyszedł inny Anwil który mogliśmy oglądać na ostatnim turnieju rozgrywanym w Hali Mistrzów. Ponadto do Kalisza dotarła spora liczba kibiców z Włocławka. Z trybuny na której zasiadała zorganizowana grupa kibiców Anwilu było słychać ,,zagraj, zagraj jak za dawnych”. Faktycznie od pierwszych minut gra Rottweilerów się kleiła. Tempo narzucał Deishuan – Booker, a punktowali zamojski oraz Radić. W wyniki czego Anwil prowadził
po pierwszej kwarcie 18 – 11.

W drugiej kwarcie do doszedł Stelmet, który wygrał druga kwartę 19 – 13 głownie za sprawą Cecil Williams oraz Daniela Szymkiewicza jednak dzięki trójce Bookera w ostatniej sekundzie drugiej kwarty Anwil utrzymał prowadzenie.

Do pierwszej połowie Anwil – Stelmet 31 – 30.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnej trójki Lundberga. Seryjnie punkty  zdobywał Booker wyprowadzając Anwil na prowadzenie 36 – 35, które stracił na 13 sekund do końca kwarty rzutem…Lundberga.
Po trzech kwartach Stemet – Anwil 48 – 47.

Ostatnia odsłona meczu to dominacja drużyny z Zielonej Góry, która sukcesywnie budowała swoją przewagę głównie za sprawa świetnej dyspozycji Daniela Szymkiewicza oraz oczywiście Gabriela Lundberga. Na posterunku był oczywiście kapitan Stelmetu Łukasz Koszarek który został MVP meczu. Stelmet  ostatecznie wygrał 75 – 66.

Dla najlepszej drużyny ubiegłego sezonu jest to drugie trofeum Super Pucharu Polski. Do tej pory drużyna z Winnego Grodu sięgnęła po ten Puchar w 2015 roku  w Radomiu wygrywając z miejscową Rosą.