Święto Województwa – Kayah we Włocławku.

0
121
REKLAMA

Zbliża się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Atrakcji dla dorosłych i dla dzieci nie zabraknie także we Włocławku. Gwiazdą wieczoru będzie Kayah.

Święto Województwa, organizowane tradycyjnie pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego, zawita w dniach 1-8 czerwca do 11 miast. Okazja jest wyjątkowa, mija bowiem dokładnie 20 lat od utworzenia województwa kujawsko-pomorskiego. Jak podkreśla marszałek Piotr Całbecki, dwie dekady, które upłynęły od reformy administracyjnej, były dla regionu niezwykle ważne. „Dynamiczny rozwój i umacniająca się samorządność poszły w parze z kształtowaniem się autentycznej wspólnoty i lokalnej tożsamości. Dzięki temu Kujawy i Pomorze są naszą małą ojczyzną. Kolejne święto to okazja nie tylko do znakomitej zabawy, ale też do lepszego poznania regionu” —  podsumowuje marszałek województwa.

We Włocławku będziemy się bawić już 1 czerwca, a centrum wydarzeń staną się Bulwary im. J. Piłsudskiego.

Od godz. 9.00 o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego będą walczyć najciekawsze kapele regionu. Koncertu zwycięzcy, wyłonionego w konkursie, będziemy mogli posłuchać o 17.30.

Wcześniej, bo o 16.00, zacznie działać strefa zabaw dla najmłodszych —  to idealne miejsce na rodzinne uczczenie Dnia Dziecka. O 18.30 gratka dla wielbicieli tańca i energetycznych rytmów, czyli muzyczno-taneczne show z udziałem Stefano Terrazzino.

Gwiazdą wieczoru we Włocławku będzie jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek — Kayah, której koncert rozpocznie się o godzinie 20:30.