REKLAMA

Tradycją stało się już, że co roku w Starym Brześciu odbywa się Święto Żuru Kujawskiego. W tym roku będzie to już IX edycja tego święta. Podczas każdej edycji można spostrzec tłumy smakoszy żuru kujawskiego oraz miłośników muzyki, której także nie brakuje.

W tym roku obchody rozpoczną się już w piątek, tj. 28.06 o 19:00 występem grupy muzycznej EratoX, półtorej godziny później pojawi się zespół Top Girls, o 21.30 na scenie pojawi się Miły Pan. O godz. 22.30 przewidziano rozpoczęcie zabawy tanecznej, która ma potrwać do północy. W sobotę o godz. 15:00 rozpocznie się konkurs kulinarny. Od godz. 18 zaplanowano koncerty: Incept The Pain, Qualia oraz zespołu Pod Prąd. O 20:00 zagra Dżem, a o 21.30 na scenie pojawić się ma znany raper-Zeus. Zakończenie planowane jest o godz. 23:00.

Z każdym rokiem przybywa coraz większa liczba zespołów konkursowych, które prezentują oryginalne przebrania, ciekawie przystrojone stoiska, czy nietypowe przepisy. Co roku także pojawiają się znani członkowie jury oraz zespoły muzyczne znane z ogólnopolskiej sceny i przyciągające szeroką publikę. To wszystko przesądza o popularności imprezy.

Organizatorami Święta Żuru są: Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Brzeskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.