REKLAMA

Łącznie 10 tysięcy osób może wziąć udział w marszałkowskich szkoleniach językowych. Organizatorzy czekają na 7,5 tysiąca chętnych do uczestnictwa w szkoleniach (do tej pory z bezpłatnych kursów języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego przeznaczonych dla mieszkańców naszego regionu skorzystało 2,5 tysiąca osób).

Jak informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl, aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl. Jeśli zbierze się grupa chętnych, kursy odbywać się będą w każdym z miast powiatowych.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to koszt zakupu podręczników. W czasie 180-godzinnych szkoleń (po 4 godziny lekcyjne tygodniowo) uczestnicy przygotują się do egzaminu, po którym otrzymają  certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.
Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34580-zapraszamy-na-szkolenia-jezykowe-dla-doroslych