REKLAMA

Po okresie przymusowej kwarantanny spowodowanej koronawirusem  Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego wznawia swoją działalność. Na włocławskiej scenie zaprezentowane zostanie przedstawienie pt: Morlność pani Dulskiej, na które zapraszamy wszystkich tych, którzy jeszcze nie oglądali tego lekkiego, łatwego  i zabawnego spektaklu, który powstał na podstawie gorzkiej komedii Gabrieli Zapolskiej, jak i tych, którzy zechcą zobaczyć go ponownie. Okazja nadarza się już 29 czerwca br. W tym bowiem dniu we włocławskim Teatrze obchodzić będziemy zaległy Międzynarodowy Dzień Teatru.       

Moralność… to opowieść o kryzysie moralności mieszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku, który objawiał się nastawieniem wyłącznie na sprawy materialne, zanikiem potrzeb duchowych i kulturalnych, konserwatyzmem i ciasnotą poglądów, a zwłaszcza obłudą i fałszem. Szczególną formą dwulicowości stało się stosowanie zasad moralnych na pokaz, posługiwanie się nimi, by oceniać i atakować innych. Gabriela Zapolska właśnie dwulicowość i kołtunerię uczyniła głównym tematem swej gorzkiej komedii. Tak dosadnie i skutecznie, że niedługo po premierze (Kraków 1906) w potocznym słowniku pojawiło się określenie „dulszczyzna”, jako synonim owej dwulicowości. 

Od premiery „Dulskiej” minęło ponad 100 lat, a dulszczyzna kwitnie. Wystarczy rozejrzeć się wokół.

Zapraszamy zatem do włocławskiego Teatru by wspólnie uczestniczyć w nieco spóźnionym Święcie Ludzi Sceny, zapewniając Państwu wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa. Jednocześnie informujemy, że Widzowie w trakcie przebywania w Teatrze powinni mieć zakryte usta i nos.

Sprzedaż biletów prowadzi Kasa Teatru w dni powszednie w godz. 10.00 – 17.45                                    oraz w dniu spektaklu od godz. 13.00 do chwili jego rozpoczęcia,  tel. 54 231 47 66