REKLAMA

Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r., będą dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował najważniejsze informacje poświęcone akcji testowania nauczycieli na obecność koronawirusa.

Gdzie zrobić test? Badania będą wykonywane za pomocą testu PCR, w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i stronach Powiatowych Stacji Sanitarno–Epidemiologicznych.

Włocławski Sanepid już opublikował harmonogram testowania: https://www.gov.pl/web/psse-wloclawek/testowanie-nauczycieli-i-pracownikow-klas-i-iii-szkol-podstawowych-oraz-szkol-specjalnych-z-miasta-wloclawek-i-powiatu-wloclawskiego-na-obecnosc-sars-cov-2

Jak podaje GIS, wynik badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta.

Pełna informacja Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://www.gov.pl/web/gis/testy-przesiewowe-nauczycieli-na-obecnosc-koronawirusa