REKLAMA

no images were found

Autor: Karolina Klimecka-Łaptuta

Wiele osób zastanawia się jakie będą rzeczywiste konsekwencje dla obcokrajowców zamieszkujących w UK, w związku z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Mam tak rodzinę i znajomych, którzy nie chcą wracać. Nie widzą sensu mieszkania i pracy w Polsce. I wiecie, ja im się szczerze nie dziwię. Unia daje swobodę i moim zdaniem jest szansą na lepszą przyszłość w dobie zmieniających się warunków, nie tylko klimatycznych. Duży może więcej. Wiem, znajdą się tacy, którzy będą twierdzić inaczej, ale ja im w tym momencie życzę znalezienia dobrze płatnej pracy w UE. Pamiętajcie również, że bezpaszportowe przekraczanie granic z niczego się nie wzięło. Jesteśmy Obywatelami Unii Europejskiej.

Jeżeli chcecie wiedzieć czy w UE jest lepiej niż u nas, to jedźcie za zachodnią granicę i zróbcie tam zakupy. Lepsze i tańsze. Kocham swój kraj, ale nie będę rozsiewać nieprawdy. U nas jest zawsze gorsze. Wszystko. I to nie wina Zachodu a nas samych. Naszej zachłanności…

Ale dobra, artykuł nie jest o Polakach, a o Anglikach, którzy mają naleciałości rasistowskie? nacjonalistyczne? w swoich zachowaniach. Wielka Brytania dopiero co opuściła Unię a co się dzieje? Pojawiają się treści, które może dla nas Polaków, mieszkających w kraju na stałe nie są złe, ale pamiętajmy, że wielu naszych znajomych tam pozostało i nie wróci.

Ostatnio w Norwich, w jednym z bloków pojawiło się ogłoszenie, które mówi, że rezydenci mieszkań nie będą tolerowali ludzi mówiących w innych językach aniżeli angielski. Czy to początek problemów naszych rodaków na Wyspach?

Ogłoszenie zostało znalezione w Winchester Tower w Norwich w piątek rano. Zatytułowane jest – Szczęśliwy Dzień Brexitu i mówi dalej: : „Kiedy w końcu mamy swój kraj ponownie, jedna zasada musi być jasna dla mieszkańców Winchester Tower. Nie tolerujemy ludzi mówiących w bloku w innym języku niż angielski. Mamy ponownie nasz kraj i angielski królewski jest językiem mówionym tutaj. Jeżeli chcesz mówić w Twoim języku ojczystym, skąd pochodzisz, sugerujemy, żebyś wrócił do tego miejsca i oddał swoje mieszkanie władzy, stąd Brytyjczycy będą mogli tu mieszkać i będziemy mogli wrócić do tego co było normalne, zanim zainfekowaliście wielkie wyspy. To jest prosty wybór – przyjmij regułę albo opuść…”

Czy Polacy zachowywaliby się podobnie w zaistniałej sytuacji?

Polacy na Wyspach co Wy na to? Czekamy na Wasze opinie!