REKLAMA

Autor: Andrzej Szaradowski

Kilka dni temu gościem klubowej telewizji MUTV – był Tomasz Kuszczak, były bramkarz Manchesteru United. Polski golkiper wspominał swój pobyt na Old Trafford.

Kuszczak barw Manchesteru United bronił w latach 2006-2012. W ekipie Czerwonych Diabłów zanotował 61 występów. Był również częścią zwycięskiego składu, który w 2008 roku wygrał Ligę Mistrzów. Polak w dalszym ciągu mieszka w Manchesterze i regularnie wpada na mecze jako kibic. 

Jak sam mówi – ,,Na stadion posiadam zwykłe miejscówki niedaleko sektora kibiców przyjezdnych. Mogę więc głośno dopingować. Uwielbiam to! Czasami moi starzy koledzy z którymi grałem w United mówią, żebym usiadł z nimi w innej części stadionu. Ale ja im wtedy odpowiadam, że chcę być na swoim miejscu, razem z kibicami. Dzięki temu mogę się wykrzyczeć… Wcześniej krzyczałem gdy byłem w bramce, a teraz krzyczę na trybunach. Powiem więcej…- każdego dnia , gdy się budzę wspominam czasy, kiedy poznawałem tylu wspaniałych ludzi, w tym między innymi Sir Alexa Fergusona, który dał mi szansę zobaczenia piłki w innym świetle. Pamiętam jak kiedyś mi powiedział, że kiedy opuszczę Manchester, to zawsze będę tęsknił za tym miejscem – i miał rację! Żaden inny klub nie dał mi tego, co dał mi Manchester United. Czasami jednak trzeba zrobić w karierze inny krok, lecz Manchester – to coś więcej niż tylko klub, to rodzina i zawsze tak będzie”.

Oczywiście były wzloty i upadki, ale ambicje polskiego zawodnika zawsze były wysokie. Kilka razy był rozczarowany, gdy nie grał tylu spotkań, ile by chciał. Najważniejsze jednak jak sam przyznaje było to, że cały czas był częścią tego zespołu. Dodał też, że bez Manchesteru United jego kariera byłaby po prostu – zwyczajna.

Tomasz Kuszczak o miejsce w wyjściowym składzie Manchesteru United musiał walczyć z legendarnym Edwinem Van der Sarem. Holenderski bramkarz był wtedy jednym z najwybitniejszych bramkarzy w historii futbolu. Dla polskiego gracza, możliwość treningów każdego dnia z takim gościem była czymś wyjątkowym. Manchester z polakiem w składzie zdobywał takie trofea jak: Premier League, Ligę Mistrzów, Puchar Ligi i Tarczę Wspólnoty. Były golkiper na koniec rozmowy, podkreślił jeszcze – że można mówić co się chce, ale w jego odczuciu Manchester United, to najlepszy klub na świecie. A Wy, Drodzy czytelnicy, jakie macie swoje ulubione kluby piłkarskie… ?   

Zdjęcie: Interia.pl