REKLAMA

Mimo trwających obostrzeń pandemicznych do sezonu ligowego przygotowuje się Stowarzyszenie Miłośników Tenisa we Włocławku organizujące Ligę TEnisa AMatorskiego (TEAM).

– Wierzymy, że wystartujemy zgodnie z kalendarzem, czyli od początku maja. Jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami przygotowującymi korty. Mamy nadzieję, że obostrzenia zostaną poluzowane chociaż dla tenisa, który jest sportem w zasadzie bezkontaktowym – powiedział nam koordynujący projekt Ligi Grzegorz Kubiak.

Trwają zapisy do rozgrywek, które w tym roku planowane są w czterech kategoriach: standardowej OPEN, kategorii seniorów (w której jako zupełna nowość – w meczu rozgrywany będzie tylko 1 set, co ma być szczególnym ukłonem dla starszych, ale nadal aktywnych seniorów). Organizatorzy liczą także na udział kobiet oraz najmłodszych tenisistów (tutaj ewentualne kategorie wiekowe i sposób rozgrywek zostaną ustalone dopiero po zakończeniu zapisów).

– Chcemy znać pełną listę grających najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem majówki. Trzeba się więc pospieszyć ze zgłoszeniem, żeby zagrać – dodał Grzegorz Kubiak.

Rozgrywki w tym roku będą zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek, gdyż Liga TEAM jest beneficjentem programu finansowanego przez Fundację ANWIL DLA WŁOCŁAWKA.

Więcej szczegółów na stronie Ligi TEnisa AMatorskiego na Facebooku.