REKLAMA

W sobotę 19 września na kortach przy ul. Gałczyńskiego we Włocławku odbył się błyskawiczny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Ligi TEnisa AMatorskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Tenisa. W zawodach wzięli udział w większości zawodnicy grający w tegorocznym sezonie ligowym.
Turniej był także okazją do wręczenia pucharów za rozgrywki ligowe, które toczyły się od połowy maja do pierwszych dni września. Była to już 13 edycja ligi tenisa, jednakże pierwszy raz zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Tenisa we Włocławku pod nazwą Ligi TEAM.
Zmagania tenisistów zaszczycili swoją obecnością z ramienia Urzędu Miasta Włocławek Wiceprezydent Barbara Moraczewska i Dyrektor Biura Sportu Łukasz Pszczółkowski oraz zarządzający obiektami tenisowymi na osiedlu Południe Prezes TKKF HORYZONT Jan Mazurkiewicz. Wręczyli oni Puchary dla zwycięzców Ligi oraz pamiątkowe statuetki dla wszystkich uczestników tych rozgrywek, podczas których tego lata zagrano prawie 100 tenisowych meczów.


W rozgrywkach Ligi TEnisa AMatorskiego najlepszy okazał się Marcin Kubiak, drugie miejsce zajął Radosław Babiński, a trzecie Piotr Malinowski. Wręczono także Puchar w kat. 55 plus, który otrzymał Konrad Pelc. Po raz pierwszy w historii rywalizacji ligowej przyznano także Puchar Fair Play. Uhonorowany Rafał Kamiński został wybrany w głosowaniu uczestników Ligi.
W Turnieju o Puchar Ligi TEnisa AMatorskiego zwyciężył również Marcin Kubiak wygrywając w finale po emocjonującym meczu z pochodzącym ze Skępego Damianem Marcinkowskim.


Podczas Turnieju wszyscy zawodnicy losowali dodatkowe nagrody tenisowe ufundowane przez F.H. Smętek o/Włocławek, która także wsparła ten całkowicie społeczny projekt.
Atmosfera zawodów była gorąca nie tylko ze względu na sportową rywalizację, ale także na znakomitą pogodę, która wręcz zagrzewała do wysiłku fizycznego, do czego zachęca też Stowarzyszenie Miłośników Tenisa we Włocławku i zaprasza do rywalizacji ligowej w przyszłym roku.