FOX News
REKLAMA

Autor: Andrzej Szaradowski

Po 15 latach przerwy na ring wraca Mike Tyson, a jego przeciwnikiem będzie inny legendarny pięściarz – Roy Jones Junior! Reasumując, zapowiadają się wielkie grzmoty!!!

Tyson już od kilku miesięcy pokazywał w sieci swoją formę. Na filmach, które publikował było widać, iż ,,Żelazny Mike” ewidentnie przechodzi drugą młodość. Jego szybkość, dynamika a zarazem wygląd ciała zachwycała niejednego miłośnika boksu – nawet pod wrażeniem jego zaangażowania do treningów, był jeden z gwiazdorów Hollywood, Dwayne Johnson.

54-letni Tyson, gdy poinformował o swoim powrocie na ring, głośno mówiło się w kuluarach, iż możliwym potencjalnym jego przeciwnikiem, może być słynny Evander Holyfield, który zresztą również ogłosił swój powrót do boksu! Tym samym byłoby to ich już trzecie starcie…

Jednakże, najmłodszy Mistrz Świata wagi ciężkiej, postanowił skrzyżować rękawice z 51-letnim Roy’em Jonesem Juniorem. Przerwa legendarnego Jonesa nie trwała zbyt długo… – w 2018 roku oficjalnie zakończył karierę, ale miłość do boksu zwyciężyła. Zatem, pojedynek odbędzie się 12 września w Kalifornii. Natomiast walka została zakontraktowana na dystansie 8 rund. Ponadto, wynagrodzenie zostanie rozbite na dwa etapy – pierwsza część pieniędzy zostanie przekazana na cele charytatywne, zaś druga pójdzie do podziału dla obydwu pięściarzy. Można też śmiało powiedzieć, że powrót ,,Żelaznego Mike’a” pobije na pewno wiele rekordów pod względem oglądalności. Trzeba również oddać ukłon w stronę Organizatorów gali, którzy postarali się z doborem rywala, bowiem Jones to zasłużony bokser, który w latach świetności nie miał sobie równych. Warto też dodać, iż pięściarz z Florydy w 2012 roku wystąpił w Łódzkiej Atlas Arenie, gdzie po równym boju pokonał przez niejednogłośną decyzję, Pawła Głażewskiego. Wstępnie Jones miał zawalczyć z Dawidem ,,Cyganem” Kosteckim, ale ten niedługo przed walką został zatrzymany przez służby Policji.

Niewątpliwie czeka nas walka, którą będzie oglądać cały świat! Niech wygra lepszy!!!