REKLAMA

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie z najlepszymi absolwentami kujawsko-pomorskich liceów.

Nagrodzono sześcioro stypendystów, w tym Aleksandrę Dagmarę Rzadkowolską – absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Osiągnięcia uczennicy to: Nagroda w VIII edycji projektu „Matura na 100 procent” dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne oraz udział w programie stypendialnym: „Humaniści na start!”

Warto dodać, że marszałkowskie stypendia dla uczniów szkół z województwa kujawsko-pomorskiego pomagają najzdolniejszym w realizacji celów związanych z rozwojem edukacyjnym. Stypendyści otrzymują do 5 tysięcy złotych przez 10 miesięcy roku szkolnego. Wsparcie to ułatwia pokrycie kosztów zakupu książek, komputera, udziału w dodatkowych zajęciach czy konkursach, czy dojazdów lub internatu. Stypendia finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach trzech programów: ,,Prymus Pomorza i Kujaw”, ,,Humaniści na start!” i ,,Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II”.

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/37808-spotkanie-z-prymusami