Marek Szubski

Po raz pierwszy mieliśmy okazję w Hali Mistrzów oglądać rozgrywki Ligi Północno – Europejskiej. Do Włocławka przyjechała drużyna Basket Brno. Włocławianie byli stawiani w roli faworyta tego spotkania z tego względu w większym wymiarze minut oglądaliśmy na parkiecie Woronieckiego, Olesienskiego, Frąckiewicza oraz Kowalczyka. W składzie zabrakło kontuzjowanego Szymona Szewczyka, ponadto odpoczywał James Bell.

Rottweilery od pierwszych minut grały bardzo spokojnie. Żartobliwie można powiedzieć, że dostosowali się do atmosfery panującej na trybunach, która w porównaniu z sobotnim meczem ze Stalą była sielankowa. Na trybunach zasiadło niecałe 2 tyś widzów. Czesi grający w pełnym składzie kontrolowali wydarzenia na boisku, lecz nie zdołali uzyskać znaczącej przewagi punktowej.

W drugiej połowie ożywiła się publiczność oraz gra Anwilu. Na uwagę statystyczną zasługuje oczywiście double – double Dykesa. Kyndall otarł się nawet o triple double, 21 pkt. 11 zb, 8 as. Punktowo odblokował się Sebastian Kowalczyk, który w 20 minut zdobył 17 punktów. Sebastian z chirurgiczną precyzją wykonywał rzuty wolne i co ciekawe trafił aż 13 rzutów na 13 prób.

Tutaj link do facebookowej strony programu Szósty Zawodnik gdzie również zamieściłem film z rzutów wolnych Sebastiana Kowalczyka.

Ostatnie 6 minut to pokaz gry Włocławian, którzy włączyli szósty bieg i zamknęli spotkanie w głównej mierze za sprawą Mathewsa – 25 pkt, 5X3. Publiczność również zaprezentowała formę jak w meczu ze Stalówką. Anwil lepszy od Brna w stosunku 86:82.

Kolejne mecze w ENBL Rottweilery rozegrają za dwa tygodnie. We Włocławku odbędzie się ,,bańka” w której wystąpią cztery zespoły: Anwil, Borisfen Mohylew (Białoruś), Valmiera Glass Via(Łotwa) i faworyt rozgrywek, uczestnik ligi VTB Enisey Krasnojarsk (Rosja).