REKLAMA

Rozpoczynają się zapisy na innowacyjne zajęcia i warsztaty z nauk matematyczno-przyrodniczych oraz humanistyczno-społecznych w ramach 5. jubileuszowej edycji Uniwersytetu Otwartego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Nauka i Wiedza przełamują bariery”. Fundacja na Rzecz Rozwoju KSW we Włocławku „Vladislawia” przygotowała w tym roku kilkanaście propozycji rozwijających wiele sfer młodego człowieka. V Uniwersytet Otwarty dla Dzieci i Młodzieży to spora dawka wiedzy ale i też wspierania kompetencji społecznych takich jak współpraca, asertywność, radzenie sobie ze stresem oraz przeciwdziałanie zagrożeniom w sieci. W programie m.in. zajęcia z robotyki i podstaw programowania, warsztaty chemiczne i matematyczne, gry planszowe, warsztaty dziennikarskie oraz „sieciowe eksperymenty”. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia adresowane są do różnych grup wiekowych począwszy od I klasy szkoły podstawowej.

Organizatorem Uniwersytetu Otwartego jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”. Projekt rozpoczął się od czerwcowego Dyktanda Włocławskiego dla Dzieci i Młodzieży i trwa do końca 2019 roku. Współfinansowany jest przez Gminę Miasto Włocławek.

Informacje na temat rekrutacji i szczegóły oferty na www.uovladislawia.pl lub na stronie Fundacji www.fundacjavladislawia.pl