Autor: Adam Mroczek

Za nami kolejne serie gier w Tadżykistanie i Turkmenistanie. Na czele ligowych tabel bez większych zaskoczeń, gdyż dominują faworyci.

4. kolejka Vysshaya Liga:

Istiqlol Dushanbe 6:1 Kuktosh Rudaki

15′, 65′ Dzhalilov, 61′, 82′, 90+3′ Soirov, 69′ (sam.) Nazarov – 81′ Nazarov

Aktualny mistrz kraju i lider tabeli urządził sobie festiwal strzelecki w meczu przeciwko ekipie Kuktosh, gromiąc ich aż – 6:1. Już po kwadransie gry wynik otworzył Manuchekhr Dzhalilov. Na kolejne gole przyszło nam poczekać do drugiej połowy, gdy w 61. minucie na – 2:0 podwyższył Rustam Soirov. Cztery minuty później, po raz drugi trafił Dzhalilov, a Soirov dołożył jeszcze dwa, kompletując w ten sposób hat-tricka. Ostatnie słowa w tym meczu należały do zawodnika gości – Kholmuroda Nazarova. Najpierw, w 69. minucie wpakował piłkę do własnej siatki, a w 88. minucie uratował honor własnej ekipie, kierując futbolówkę już do właściwej bramki.

…..

Dushanbe 83 2:1 CSKA Pomir Dushanbe

8′, 84′ Fayzulloev – 88′ Bobiev

FK Khujand 2:1 Regar-TadAZ Tursunzoda

24′ Rixsiboev, 42′ Bozorov – 22′ Ganiev

Lokomotiv Pamir 2:3 FK Khatlon Kurgonteppa

59′ Khasanov, 82′ Sulaymonov – 30′, 38′, 67′ Uzokov

FK Faizkand 2:1 FK Istaravshan

61′ Kurbonov, 67′ Murodov – 45+1′ Kodirov

…..

5. kolejka Yokary Liga:

Kopetdag Ashgabat 0:1 FK Ahal

35′ (k.) Tagayev

Liderujący w tabeli zespół Ahal przyjechał do stolicy z zamiarem zdobycia kolejnych trzech punktów i tak też się stało. Spotkanie to nie porwało jednak pod względem emocji, gdyż mało było sytuacji pod obiema bramkami. Jedyny gol padł dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, gdy z rzutu karnego trafił Elman Tagayev.

…..

FC Ashgabat 5:2 Nebitci Balkanabat

31′ (k.) Tovakelov, 44′ Muhammedov, 64′, 68′ Ivanov, 86′ Isangulyyev – 74′ Garajayev, 76′ Gurbanov

Sagadam Turkmenbaszy 1:0 FK Merw

67′ Nurlyyev

Energetik Mary 1:1 Altyn Asyr Ashgabat

90+5′ Halmammedov – 69′ Annadurdyyev