REKLAMA

Sześć zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym

Włocławscy policjanci ruchu drogowego w ciągu dwóch dni zatrzymali sześć praw jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mundurowi zatrzymali im prawa jazdy na trzy miesiące. 

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Dlatego mundurowi oprócz patroli w pojazdach oznakowanych prowadzą działania przy wykorzystaniu nieoznakowanych pojazdów z videorejestratorami. Podczas ostatnich dwóch dni tj 01 i 02 kwietnia 2019r. włocławscy policjanci zatrzymali sześciu kierowcom prawa jazdy. Powodem zatrzymania praw jazdy było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 

W pięciu przypadkach do zatrzymania doszło na ternie Włocławka na drodze K-62 i K-91 oraz w jednym przypadku w m. Skoki Duże na drodze K-62. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni kierowca bmw, który na Al. Kazimierza Wielkiego we Włocławku w pobliżu przejazdu dla rowerów przekroczył prędkość o 84 km/h. Pomimo ograniczenie do 40 km/h jechał 124 km/h. 

Mundurowi wszystkim sześciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali ich 10 punktami karnymi i mandatami.