REKLAMA

Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie „Czyste, Zielone Miasta”, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. W ramach wydarzenia odbędzie się sprzątanie lasów w okolicach jeziora Czarnego, a następnie w parku na Słodowie zasadzimy krzewy i drzewa przekazane przez Lasy Państwowe.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 30 maja 2022 r. Sprzątanie lasów przy jeziorze Czarnym rozpocznie się o godz. 10.00. O godz. 11.00 ruszy impreza w parku na Słodowie.

Na wszystkich uczestników będzie czekać szereg atrakcji: oprócz sadzenia drzew, konkurs na malowanie budek na ptaków, konkursy sportowe na świeżym powietrzu, edukacja z zakresu ziołoznawstwa i rozdawanie ziół, wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, owoce i słodkości.

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska). Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. Relacje z akcji będą dostępne na stronie: www.wloclawek.eu.

Zbudujmy razem społeczność, która działa i dba o przyszłość nas wszystkich!