REKLAMA

Dziś w Szkole Podstawowej w Brześciu Kujawskim doszło to tragicznych w skutkach wydarzeń. W szkole doszło do strzelaniny, w której ucierpiały 2 osoby.

Do budynku wtargnął 18-latek, który wrzucił do budynku petardy hukowe, a następnie zaczął strzelać. W wyniku tych zdarzeń ranne zostały 2 osoby: woźna, która z raną brzucha została przewieziona do szpitala oraz 11-letnia uczennica, która pod opiekę lekarzy trafiła z poparzeniami spowodowanymi wybuchem petardy. Jak wiadomo życie osób rannych nie jest zagrożone.

18-letni napastnik został już złapany i obezwładniony przez policję.

AKTUALIZACJA!

W dniu dzisiejszym tj. 27 maja 2019 roku, w Brześciu Kujawskim, w szkole nr 1 doszło do ataku. Sprawca, którym był 18-letni były uczeń szkoły użył petard hukowych oraz broni, która została zabezpieczona i jest aktualnie badana. Napastnik już w zeszłym roku stwarzał problemy – posługiwał się nożem na terenie szkoły. Ze strony Dyrekcji i władz zostały wtedy podjęte odpowiednie działania. Nie ustalono jeszcze w jaki sposób sprawca ataku znalazł się dzisiaj na terenie szkoły – w toku podjętego śledztwa będzie to ustalane.

W chwili obecnej szkoła jest zamknięta. Rozmawialiśmy z zastępcą Burmistrza Panem Damianem Chełminiakiem, który poinformował nas, że na terenie szkoły są jeszcze antyterroryści i pirotechnicy, którzy sprawdzają teren szkoły oraz to czy sprawca był już wcześniej na terenie i czy czegoś tam nie zostawił.  Pan Damian Chełminiak ma nadzieję, że szkoła jutro będzie otwarta. Szkoła zorganizuje zajęcia z psychologiem dla dzieci.

Strzały w szkole podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim

Opublikowany przez WLC.PL Poniedziałek, 27 maja 2019