REKLAMA

Od 3 sierpnia 2020 r. na osiedlu Leopoldowo odbywają się wakacyjne zajęcia pn. „Moje wakacje – 2”, finansowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasto Włocławek.

Uczestniczy w nich 15 dzieci z tego osiedla, dla których przewidziano wiele atrakcji, m.in. zajęcia plastyczno-artystyczne, gry i zabawy plenerowe, blok z eksperymentami dla małych naukowców.– informuje MOPR za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Podczas zajęć pn. Dzień z kulturą z cyklu „palcem po mapie”, dzieci poznają państwa Europy, kulturę, obyczaje i ciekawostki z nimi związane. W minionych tygodniach dzieci „odwiedziły” Grecję, poznały podstawowe zwroty językowe, regionalne potrawy oraz tajniki przyrządzania greckiej sałatki, którą miały okazję skosztować. Kolejno „odwiedziły” Hiszpanię, poznały kulturę, obyczaje i wyjątkowe postacie. Na koniec dzieci degustowały tamtejsze owoce, poznawały ich smak i wygląd.

Podczas zajęć, uczestników odwiedzili ratownicy WOPR, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą. Dzieciaki mogły także spróbować swoich sił na fantomie do sztucznego oddychania. W piątkowy weekend organizowane są również atrakcyjne wycieczki do różnych ciekawych miejsc w naszym mieście.

Pełna informacja na ten temat, wraz z fotorelacją: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2633