Warto dbać o swój samochod

0
60
side view of mechanic checking motor oil

Dbaj o swój samochód – wymieniaj filtry.
Pamiętasz jeszcze, że Twój samochód ma różnego rodzaju filtry? Warto je wymieniać, gdyż zwlekanie z ich wymianą może spowodować uszkodzenie znacznie droższych części w Twoim samochodzie. Czekając z wymianą filtra możesz tylko pozornie zaoszczędzić pieniądze inwestowane we własny środek transportu.
W zależności od pełnionej funkcji filtry oczyszczają powietrze, olej lub paliwo. Najważniejszym filtrem, którego brak wymiany może spowodować uszkodzenie całego silnika, a co za tym idzie narazić nas na ogromne koszty jest filtr oleju. Filtr ten usuwa wszelkiego rodzaju opiłki i zanieczyszczenia powstałe w wyniku zużywania się części silnika. 
Filtr powietrza natomiast oczyszcza powietrze zasysane przez silnik z zanieczyszczeń i kurzu. Filtry te są zazwyczaj produkowane oddzielnie dla każdego modelu samochodu oraz dobierane pod względem wielkości oraz kształtu. 
Filtr paliwa służą do oczyszczania paliwa z cząstek stałych lub w przypadku samochodów zasilanych olejem napędowym także do oddzielania cząstek wody, które zawarte są w paliwie.
Nie znasz się na tym? 
Nie musisz się znać! Producentów, marek i rodzajów filtrów jest wiele. Filtry możesz kupić nawet bez wychodzenia z domu. Wchodząc na przykład na stronę:czesciauto24.pl. Znajdziesz tam filtry do każdego rodzaju samochodu. Wystarczy, że znasz markę, model i rok, a filtr internetowy pozwoli Ci na znalezienie odpowiedniego filtra samochodowego. 
Warto wybierać dobre filtry, a nie inwestować w tanie odpowiedniki. Produkty od sprawdzonych producentów zagwarantują nam wyższą jakość wyrobów i pewność, że zakupiony filtr odpowiednio będzie pełnił swoje funkcje i nie spowoduje uszkodzenia silnika. 

Materace KOŁO