REKLAMA

Numer alarmowy nad wodą (zgłoszenia z terenu województwa kujawsko-pomorskiego) to: 601 100 100. W precyzyjnym zlokalizowaniu osoby poszkodowanej pomaga także aplikacja „Ratunek”.

Bezpłatna aplikacja „Ratunek” (na telefony komórkowe z systemami operacyjnymi Android i iOS, wyposażone w GPS) w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umożliwia szybki kontakt poszkodowanego z WOPR-em. System automatycznie łączy się ze zintegrowanym z aplikacją właściwym numerem ratunkowym, a ratownicy otrzymują informację o lokalizacji osoby dzwoniącej z dokładnością do 3 metrów.

Zgłoszenia z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na numer alarmowy nad wodą (601 100 100) przyjmuje Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy. Połączenia odbierane są 24 godziny na dobę przez cały rok.

Warto wiedzieć, że w kujawsko-pomorskim WOPR pracuje 726 ratowników. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia – są płetwonurkami, sternikami motorowodnymi, żeglarzami i instruktorami żeglarstwa. Do ich zadań należą patrolowanie plaż, kąpielisk, rzek i jezior, upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie szkoleń i akcji profilaktycznych.

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36068-w-trosce-o-bezpieczenstwo-nad-woda-2