REKLAMA

Dzień ołówka z Malalą

Dziś, w przeddzień obchodzonego 30 marca Dnia ołówka, Filia Dziecięca nr 1 zaprasza na warsztaty  pt. „Dzień ołówka z Malalą”. Podczas warsztatów będą wykorzystane fragmenty książki „Malala i jej czarodziejski ołówek”, autorstwa pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, Malalai Yousafzai.

W programie: ołówkowe kalambury, wysyłanie marzeń ołówkową rakietą oraz tworzenie własnego, czarodziejskiego ołówka.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30 w Filii Dziecięcej nr 1 przy ul. Warszawskiej 11/13. Wstęp wolny.

Informacja na ten temat: http://biblioteka.wloclawek.pl/dzien-olowka-z-malala/

Pokaz kosmetyków i zabawy klockami w „Śródmieście Cafe”

Dziś w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się pokaz kosmetyków tlenowych oraz chemii domowej. Początek o godz. 16:00.

Natomiast jutro w „Śródmieście Cafe” odbędzie się spotkanie zatytułowane „Zabawy z LEGO – czyli zbuduj wymarzony dom”. Początek o godz. 12:00.

Informacje o wydarzeniach: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/

Planszówkowe przywitanie wiosny

Klub gier planszowych Taktyk w Centrum Kultury Browar B. organizuje kolejne nocne granie. Impreza rozpocznie się 30 marca o godz. 18.00.

Jak zawsze, będzie szeroki wybór gier dla młodzieży i dorosłych. Wśród nowości smakowite imprezowe Sushi Go! i strategiczny rarytas W roku smoka. Sympatyków planszówek, którzy lubią odrobinę rywalizacji, czeka miła niespodzianka: turniej towarzyski w kombinacyjne CuBirds (PtaKostki) z atrakcyjnymi nagrodami od wydawnictwa Hobbity.pl.

Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/planszowkowe-przywitanie-wiosny/

Sobotni trening nordic walking

30 marca o godz. 11:00 Marianna Jóźwiak oraz Agnieszka Walczak zapraszają na sobotnie zajęcia nordic walking na stadionie Zazamcze Przylesie.

Spotkanie jest bezpłatne. Wystarczy włożyć wygodne ubranie i buty sportowe, wziąć ze sobą wodę do picia oraz – jeśli ktoś posiada – zabrać na spotkanie kijki do nordic walking. Uczestnicy, którzy jeszcze nie posiadają własnych kijków, dowiedzą się na spotkaniu, jaki sprzęt kupić.

Marianna Jóźwiak to profesjonalna instruktorka, mistrzyni Europy 2017 r. w Legnicy, wicemistrzyni w maratonie 2015 i 2016 r., od 2014 r. zdobywczyni wielu Pucharów Polski.

Między nami kobietami – wiosna w klimacie Orientu

Jutro o godz. 16.00 w Klubie „Zazamcze” przy ul. Toruńskiej 87 rozpocznie się spotkanie organizowane z inicjatywy kobiet i dla kobiet.

W programie: taniec orientalny w wykonaniu Leyli i jej grup tanecznych, Manilu – pokaz mehendi (hinduskiego zwyczaju ozdabiania dłoni), Vanilla Fly – pole dance,  wystawa rękodzieła artystycznego, występ zespołu Classic, warsztaty florystyczne oraz inne atrakcje. Wstęp wolny.

Informacja o imprezie: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/8/11323/miedzy-nami-kobietami-wiosna-w-klimacie-orientu

„Kopciuszek” w teatrze raz jeszcze…

31 marca o godz. 10.30 i 12.00 na scenie Teatru Impresaryjnego zagości „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych.

Najbardziej znane opracowania literackie tej opowieści pochodzą z XVII (Charles Perrault) i XIX (bracia Grimm) wieku. Stworzono na ich kanwie wiele spektakli teatralnych i realizacji filmowych. Wszystko to sprawia, że Kopciuszek jest tytułem rozpoznawalnym przez wszystkie dzieci na całym świecie.

Przedstawienia będą wystawiane na Scenie Kameralnej w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

Pełna informacja na ten temat: http://teatrwloclawek.pl/kopciuszek-raz-jeszcze/

Warsztaty rodzinne w muzeum

31 marca o godz. 11.00 w Muzeum Etnograficznym przy Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbędą się warsztaty rodzinne poświęcone kujawskim zwyczajom i tradycji zdobienia domostw z okazji Świąt Wielkanocnych.

Organizatorzy spotkania odpowiedzą m.in. na pytanie, dlaczego uderzano się palemkami i połykano kotki z gałązek wierzby? Co wkładano do koszyczków wielkanocnych bądź dla kogo przygotowywano i wykrzykiwano wierszowane przywoływki?

W części warsztatowej uczestnicy wykonają ozdoby wielkanocne przy użyciu m.in. kolorowej i szarej tektury, sznurka, bibuły.

Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/wielkanocne-warsztaty-rodzinne-2/