REKLAMA

W niedzielę Browar B. i włocławski most będą podświetlone na zielono

17 marca (tj. w najbliższą niedzielę) ponad 50 polskich obiektów weźmie udział w tegorocznej akcji podświetlania na zielono z okazji dnia św. Patryka.

Z bursztynowego na zielony swoją iluminację zmieni Centrum Kultury Browar B., w gronie podświetlonych na zielono obiektów znajdzie się również Most im. Edwarda Śmigłego-Rydza. Tym samym staną się one częścią projektu Global Greening 2019. Dzień św. Patryka, narodowe święto Irlandii, obchodzony jest 17 marca w Polsce i na całym świecie.

Pod patronatem Prezydenta Włocławka. Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

16 marca w Zespole Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego odbędzie się XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji K. K. Baczyńskiego.

W konkursie weźmie udział ponad 50 recytatorów z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wykonawcy poezji śpiewanej. Reprezentują oni 35 szkół z różnych miejscowości, między innymi z Torunia, Rypina, Lipna, Skępego. Specjalnie powołane komisje ocenią wystąpienia uczestników, biorąc pod uwagę: interpretację utworów, dobór tekstów, kulturę słowa oraz wrażenie artystyczne. Młodzież przedstawi różnorodne utwory utalentowanego poety pokolenia Kolumbów.  Za pomocą tekstów poetyckich opowie o miłości, śmierci, Ojczyźnie.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości patrona szkoły, rozbudzanie wrażliwości młodych ludzi na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz zacieśnianie więzi między szkołami.

Przesłuchania rozpoczną się o godz. 9:00. Uroczystość zakończy koncert laureatów o godz. 13:00 oraz wręczenie nagród najlepszym interpretatorom poezji  K. K. Baczyńskiego.

Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/10/11420/xxiv-wojewodzki-konkurs-poezji-k-k-baczynskiego.

Z Kolbergiem na szlaku. „Odpoczno”

W tym roku Klub „Stara Remiza” rozpoczyna nowy cykl koncertów, poświęcony polskiej muzyce ludowej, zatytułowany: „ Z Kolbergiem na szlaku”.

Pierwszy koncert odbędzie się dziś o godz. 18.00, wystąpi zespół „Odpoczno”.

Pełna informacja o imprezie: https://ckbrowarb.pl/z-kolbergiem-na-szlaku-odpoczno/

Akcja „wspólnie sadzimy las”

16 marca odbędzie się społeczna akcja sadzenia lasu. Start spotkania o godzinie 9:00 pod Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Włocławek ul. Ziębia 13.

Leśnicy zaplanowali krótką prelekcję poprzedzającą sadzenie. Potem nastąpi wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Poza poczęstunkiem, na uczestników czekać będą pamiątkowe naklejki, a dla najmłodszych zaplanowano konkurs z nagrodami.

Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.torun.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/8Rgp/content/akcja-wspolnie-sadzimy-las-

W zakamarkach duszy

Dziś o godz. 16.30 w bibliotece przy ul. Warszawskiej rozpocznie się promocja tomiku poetyckiego Agaty Jasińskiej zawierającego wiersze innych poetów.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Wojciechowski, wystąpi także Justyna Kacperska (wokal, gitara) oraz Emil Szprengiel (instrumenty klawiszowe).

Wystawa prac „Szydełkiem malowane”

W sobotę, 16 marca zapraszamy do kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” do obejrzenia prac „Szydełkiem malowane”. Impreza odbędzie się w godz. 12:00-16:00.

II Wielopokoleniowy Maraton Tańca

16 marca br. o godz. 10.00 w hali OSiR odbędzie się wielkie święto tańca – II Wielopokoleniowy Maraton Tańca.

W programie imprezy zostały przewidziane różne formy aktywności tanecznej oraz liczne atrakcje, m.in.: pokazy tańca, warsztaty taneczne oraz występ grupy teatralnej.

Organizatorzy, tj. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku zapraszają wszystkich miłośników tańca i muzyki. Wstęp na imprezę jest wolny.

ParaVolley we Włocławku

17 marca w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku odbędzie się mecz siatkówki na siedząco (paravolley), w którym zagrają ParaVolley Katowice i Start Wrocław.

Początek spotkania o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Wiejskiej 29.

Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/11440/paravolley-we-wloclawku 

Akademia WioliMisia

Kolejne spotkanie z artystami z Filharmonii Pomorskiej odbędzie się 17 marca o godz. 12.00 w Centrum Kultury Browar B.

Tematem pierwszego wiosennego wykładu Akademii WioliMisia będą: rytm i rytmizacja.

Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/akademia-wiolomisia-wiosenne-wyliczanki-rymowanki-do-misia-przebudzania/ 

Smoki – rodzinne warsztaty twórcze

17 marca o godz. 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej rozpoczną się rodzinne warsztaty twórcze z gliną.

Inspiracją działań będą mity, legendy i baśnie, w których występują smoki. Uczestnicy będą formować rzeźby smoków i dekorować je różnymi sposobami.

Pełna informacja na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia/717-smoki-rodzinne-warsztaty-tworcze 

W teatrze zagości książę Papusz i jego przyjaciele

17 marca o godz. 11.00 Teatr Impresaryjny zaprasza na dynamiczne i przewrotne przedstawienie dla dzieci, choć nie tylko, w wykonaniu aktorów Teatru Czwarte Miasto w Gdyni.

Spektakl opowiada o przygodach księcia Papusza i jego przyjaciół. Bajka łącząc konwencję żywego planu i aktorstwa lalkowego, wzbogacona piosenkami oraz interakcją z widzem, uczy dzieci jak ważna w życiu jest przyjaźń i rodzina…

Repertuar Teatru jest opublikowany: http://teatrwloclawek.pl/zapowiedzi/

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Już po raz trzeci, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, włącza się w akcję „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”, która odbędzie się 15–17 marca 2019 r.

W sobotę i niedzielę koszt biletu wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum będzie wynosił 2 zł, natomiast 15 marca, jak w każdy piątek, we wszystkich oddziałach MZKiD obowiązuje wstęp bezpłatny.

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

Pełna informacja na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/polska-zobacz-wiecej-weekend-pol-ceny-3/ .