REKLAMA

13 maja 2022 r. o godz. 18.00 Galeria Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej zaprasza na otwarcie wystawy “MERISTOS” Aleksandry Rey.

Meristos – mogący się dzielić. W tym przypadku określenie meristos odnosi się do świata roślin, który fascynuje autorkę wystawy. Na ekspozycji w Galerii Sztuki Współczesnej będą prezentowane prace z czterech cykli: „Chodniczki” – prezentujące anektowanie przez rośliny wyłożonych betonem chodników, „Organika” – czyli portrety drzew i krzewów w ich naturalnym otoczeniu, „Prześwity” – będące opowieścią o migotaniu światła w wydmowym lesie oraz z cyklu „Zielnik”, który przedstawia rośliny lecznicze w stanie dzikim.

Wystawa to nie tylko historie z zakresu botaniki, ale przede wszystkim szczególne spojrzenie na pejzaż, oddający piękno świata roślin.

Aleksandra Rey urodziła się 1974 roku w Tychach. W 1998 ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną oraz użytkową. Od 2001 roku jest kierownikiem Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie.

Wystawa będzie czynna do 4 czerwca 2022 r.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.goldenline.pl/aleksandra-rej/