REKLAMA

Banksy opublikował na swoim profilu na Instagramie serię zdjęć. Zamieszczone fotografie przedstawiają jego łazienkę, w której namalował grupę szczurów, które demolują wnętrze. W dziełach artysty symbolizują one chaos. Kilka z nich przekrzywiło lustro, jest taki, który zwisa z włącznika światła, kolejny huśta się na kółku do ręcznika, a jeszcze jeden biega po rolce papieru toaletowego. Widzimy także, jak jeden ze szczurów odlicza dni kwarantanny, rysując czerwoną szminką kreski na lustrze.

„Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję z domu” – napisał w żartach Banksy pod zamieszczonym postem.

View this post on Instagram

. . My wife hates it when I work from home.

A post shared by Banksy (@banksy) on

Kto to jest Banksy? Zgodnie z tym co mówi wikipedia.pl to:

Banksy (prawdziwe imię i nazwisko według gazety „The Guardian”: Robert Banks, według „The Mail on Sunday”: Robin Gunningham, według innych źródeł: Robin Banksy, ur. 1974[4] w Yate) – brytyjski artysta street art. Jego prace pojawiają się na ulicach Londynu i w innych miejscach na świecie.

Banksy używa różnych technik do przekazywania swoich wiadomości, najczęściej humorystycznych lub związanych z polityką. Jego oryginalna forma sztuki ulicznej, łącząca ze sobą graffiti i charakterystyczną technikę szablonową oraz odważne i często bardzo ryzykowne umiejscowienie prac, zyskała uznanie artystów i została zauważona przez media.