REKLAMA

no images were found

Autor: Karolina Klimecka-Łaptuta

Jakiś czas temu do Redakcji WLC.PL odezwał się włocławianin Rafał Jendrzejewski z prośbą o zajęcie się tematem porzuconych na włocławskich ulicach aut. Podjęliśmy się tematu i zapytaliśmy UM co trzeba zrobić, żeby wraki zniknęły z ulic naszego miasta.

Jest akcja jest i reakcja. Przedstawiciele UM stanęli na wysokości zadania, odpowiedzieli na pytanie i podjęli działanie w celu usunięcia aut.

Przedstawiamy odpowiedź, a także informację o usunięciu tych pojazdów, które zgodnie z przepisami można było usunąć. Szczególne podziękowania przekazujemy Panu Pawłowi Żyżelewiczowi, Dyrektorowi Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii, który przyczynił się do niezwłocznego załatwienia tematu.

A oto odpowiedź podesłana na nasz adres od Pana Pawła Żyżelewicza: Wykonawca zadania pn.: „Usuwanie pojazdów z ulic Miasta Włocławek oraz ich przechowywanie na parkingu strzeżonym zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym” podjął czynności związane z odholowywaniem porzuconych pojazdów. Z pierwszej lokalizacji tj. z parkingu przy ul. Polnej w dniu wczorajszym zniknął już wrak pojazdu marki VW, który od jakiegoś czasu „straszył” mieszkańców.  Wobec pozostałych dwóch, co do których mieszkańcy zgłaszali swoje wątpliwości ze względu na brak umieszczonych w widocznym miejscu tablic rejestracyjnych  wszczęto postępowania wyjaśniające – właściciela pojazdu VW Golf wezwano do prawidłowego umieszczenia tablic rejestracyjnych, trwają ustalenia właściciela Forda Focusa, którego tablica rejestracyjna znajduje się za tylną szybą. Działania związane z oczyszczaniem miasta Włocławek z porzuconych pojazdów lub wraków pojazdów stwarzających potencjalne zagrożenie będą prowadzone systematycznie. To efekt współpracy Urzędu Miasta, Straży Miejskiej oraz nowej jednostki pod nazwą Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu. Sprawy związane z porzuconymi pojazdami należy zgłaszać do Miejskiego Zarządu Infrastruktury Drogowej i Transportu, Straży Miejskiej lub  Urzędu Miasta Włocławek – Wydział Gospodarki Komunalnej lub Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii.