REKLAMA

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zorganizowało konferencję pt. ,,Wielokulturowość w edukacji” w Zakładzie Aktywności Zawodowej.

Konferencji towarzyszyła wystawa Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, a kierownik działu historycznego – Tomasz Wąsik poprowadził wykład dotyczący wielokulturowości Włocławka w przestrzeni historycznej.

Wykład pt. ,,Czego oczy nie widzą” poprowadziła Dominika Cieślikowska, trenerka i superwizora umiejętności międzykulturowych, członkini TEA, autorka i współautorka ponad 40 publikacji z dzienny wielokulturowości i edukacji antydyskryminacyjnych.

Kolejnym wykładem konferencji, który przedstawiła Julia Godorowska, koordynatorka projektu ,,Rozmawiajmy o uchodźcach” to „Jak rozmawiać o wielokulturowości w szkole?”.

Rozwój kompetencji w środowisku wielokulturowym na przykładzie Erasmusa ,,All together learning at school” objaśniła Anna Szajerska, anglistka, trenerka, autorka programów szkoleń i współautorka materiałów szkoleniowych ORE. W

ielokulturowość w systemie edukacji hiszpańskiej na przykładzie Andaluzji – Grażyna Troszyńska, dyrektor KPCEN we Włocławku.

Końcowym elementem tego spotkania były warsztaty, do wyboru: „Jedna Polska, wiele kultur. II Rzeczpospolita w pamięci świadków” przeprowadzone przez Monikę Koszyńską, oraz „Czego oczy nie widzą, czyli ekspresowy kurs kompetencji międzykulturowych” prowadzone przez Dominikę Cieślikowską. 

no images were found