REKLAMA

Dnia 1 kwietnia 2021 r. na terenie całej Polski rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, według stanu na dzień 31 marca 2021 r. na godz. 24:00.

Spis ludności to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. będzie realizowany następującymi metodami: obowiązkowo metodą samospisu internetowego oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego i wywiadu bezpośredniego.

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie, przy czym realizacja wywiadów bezpośrednich będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju. W przypadku braku dostępu do Internetu będzie można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową: 22 279 99 99.

Serwis internetowy poświęcony Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań 2021 https://spis.gov.pl/