Polska pnie się w klasyfikacji medalowej, gdyż nasi reprezentanci dołożyli kolejne krążki do naszego dorobku. Świetnie spisali się nasi młociarze, nie zawiodły również żeglarki.

Lekkoatletyka:

rzut oszczepem mężczyzn: Cyprian Mrzygłód zajął 21. miejsce z wynikiem 78,33 m w kwalifikacjach i nie awansował do finału. Marcin Krukowski był 29. z rezultatem 74,65 m i również nie awansował do finału.

• 200 m – 24,16 m Klasyfikacja generalna: 13. miejsce po 4 konkurencjach z wynikiem 3734 pkt

110 m przez płotki mężczyzn: Damian Czykier zajął 6. miejsce w swoim biegu półfinałowym (czas 13,63 s) i nie awansował do finału

1500 m kobiet: Martyna Galant zajęła w swoim biegu półfinałowym 10. miejsce (czas 4:06,01) i nie awansowała do finału

400 m kobiet: Natalia Kaczmarek zajęła w swoim biegu półfinałowym 4. miejsce (czas 50,79 s) i nie awansowała do finału

800 m mężczyzn: Patryk Dobek zajął 3. miejsce w finale z czasem 1:45,39 i zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio

rzut młotem mężczyzn: Wojciech Nowicki zwyciężył konkurs rzutu młotem mężczyzn wynikiem 82,52 m i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Paweł Fajdek z rezultatem 81,53 m zajął trzecie miejsce i wywalczył brąz.

Kajakarstwo:

C1 200 m kobiet: Dorota Borowska wygrała swój bieg eliminacyjny i awansowała bezpośrednio do półfinału

K1 500m kobiet: Justyna Iskrzycka zajęła drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i awansowała bezpośrednio do półfinału. Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i awansowała bezpośrednio do półfinału.

Kolarstwo torowe

Sprint mężczyzn: Mateusz Rudyk w eliminacjach sprintu zajął 7. miejsce z wynikiem 9,493. W 1/32 finału przegrał walkę z Nowozelandczykiem Samem Websterem. Rudyk, by walczyć o awans musiał jechać w repasażu, gdzie zajął trzecie miejsce i nie awansował do dalszej rundy.

Patryk Rajkowski w eliminacjach sprintu zajął 14. miejsce z wynikiem 9,594. W 1/32 finału pokonał Chińczyka Chao Ru. W 1/16 finału Polak przegrał z Niemcem Maximilianem Levym. Rajkowski trafił do repasaży, w których musiał uznać wyższość Malezyjczyka Sahroma.

Keirin kobiet: Marlena Karwacka zajęła 5. miejsce, a Urszula Łoś 3. pozycję w eliminacjach keirinu. Polki trafiły do repasaży, a w nich Karwacka zajęła 4. lokatę, natomiast Łoś ponownie była trzecia. Obie nasze reprezentantki nie awansowały do dalszej fazy zmagań.

Skatebording

park: Amelia Brodka zajęła 17. miejsce w eliminacjach Parku i nie awansowała do finałowej rywalizacji.

Wspinaczka sportowa – kombinacja: Aleksandra Mirosław

• speed: 1. miejsce
  • bouldering: 20. miejsce
  • prowadzenie: 19. miejsce Klasyfikacja generalna eliminacji: 7. miejsce i awans do finału

Zapasy

kategoria do 57 kg: Jowita Wrzesień przegrała 0:3 z Bułgarką Eweliną Nikołową i odpadła z rywalizacji

Żeglarstwo

470 kobiet: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły 4. miejsce w wyścigu medalowym i przesunęły się z 3. na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i tym samym zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio.