REKLAMA

W dzisiejszym dniu nie spodziewaliśmy się żądnych medali, ale biało-czerwoni zrobili bardzo ważne kroki w kierunku ich zdobycia. Świetne wyścigi mają za sobą polscy żeglarze, a Jakub Majerski świetnie się zaprezentował w pływackich eliminacjach na 100 m stylem motylkowym. Niestety z medalowymi marzeniami pożegnali się Iga Świątek i Łukasz Kubot.

Golf

Adrian Meronk – 48. pozycja po pierwszym dniu zmagań i wynik jednego uderzenia powyżej par

Judo

kategoria powyżej 78 kg – 1/16 finału – Beata Pacut – Srah-Myriam Mazouz (Gabon) – wygrana Polki przez ippon

kategoria powyżej 78 kg – 1/8 finału – Beata Pacut – Shori Tamada (Japonia) – wygrana Japonki przez ippon i odpadnięcie z turnieju

Łucznictwo

1/32 finału kobiet – Sylwia Zyzańska – Lucilla Boari (Włochy) 0:6 i odpadnięcie z turnieju

1/32 finału mężczyzn – Sławomir Napłoszek – Steve Wijler 4:6 i odpadnięcie z turnieju

Pływanie

100 m stylem motylkowym – 2. miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym Jakuba Majerskiego (50,97 s) i trzecie miejsce w całych eliminacjach, awans Polaka do półfinału i rekord Polski

100 m stylem motylkowym – 7. miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym Pawła Korzeniowskiego (52,00 s) i 22. miejsce w całych eliminacjach, brak awansu do półfinału

200 m stylem grzbietowym – 5. miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym Laury Bernat (2:10,37) i 13. miejsce w całych eliminacjach, awans do półfinału

sztafeta 4 x 100 zmiennym – Polska sztafeta została zdyskwalifikowana

Strzelectwo

trap kobiet – Sandra Bernal – 118 punktów (rekord życiowy), 9. miejsce w eliminacjach i brak awansu do finału

pistolet sportowy – 35. miejsce Klaudii Breś w eliminacjach próby precyzyjnej

Tenis ziemny

Mikst: Łukasz Kubot/Iga Świątek – Jelena Wiesnina/Asłan Karacew 0:2 (4:6, 4:6)

Wioślarstwo

dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Polska (JerzyKowalski/Artur Mikołajczewski) – 2. miejsce w finale B i ogółem 8. miejsce w całych zawodach

Żeglarstwo

470 kobiet – Agnieszka Skrzypulec/Jolanta Ogar

  1. wyścig – 2. miejsce
  2. wyścig – 5. miejsce Klasyfikacja generalna – 1. miejsce po czterech wyścigach

RS:X mężczyzn – Piotr Myszka

  1. wyścig – 9. miejsce
  2. wyścig – 6. miejsce
  3. wyścig – 2. miejsce Klasyfikacja generalna – 4. miejsce po 12 wyścigach i awans do wyścigu finałowego

RS:X kobiet – Zofia Noceti-Klepacka

  1. wyścig – 7. miejsce
  2. wyścig – 11. miejsce
  3. wyścig – 7 miejsce Klasyfikacja generalna – 9. miejsce po 12 wyścigach i awans do wyścigu finałowego

49er mężczyzn – Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński

  1. wyścig – 9. miejsce
  2. wyścig – 10. miejsce Klasyfikacja generalna – 13. miejsce po 6 wyścigach

Laser Radial kobiet – Magdalena Kwaśna

  1. wyścig – 18. miejsce
  2. wyścig – 13. miejsce Klasyfikacja generalna – 16. miejsce po ośmiu wyścigach