Marek Szubski

W sobotę 14-go maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się derby Włocławka. Włocłavia jako gospodarz podejmowała zespół Lidera Włocławek. Po dość wyrównanym spotkaniu lepsza okazała się Włocłavia, która wygrała mecz w stosunku 3:2. Goście trafiali na początku (w 12 minucie) oraz na końcu spotkania (87 minuta) spotkania. Autorem pierwszej bramki był Tomasz Szablewski, a ostatniej Adrian Kowalski. Dla Włocłavi strzelali Stanisław Łojewski (14 minuta) oraz Kamil Kuropatwiński (22 oraz 42 minuta)

Na siedem kolejek do końca Włocłavia zajmuje drugą pozycję w tabeli zachowując cały czas szanse na awans do trzeciej ligi. Do lidera z Solca Kujawskiego traci trzy punkty. Warto zanotować iż spotkania Unia Solec Kujawski vs Włocłavia zarówno we Włocławku jak i w Solcu Kujawskim zakończyły zakończyły się bezbramkowymi remisami. Zatem w przypadku równiej liczby punktów na koniec sezonu o awansie zadecyduje bezpośredni mecz na neutralnym gruncie. Zespół Lidera Włocławek walczy o utrzymanie w lidze. W tym momencie z dorobkiem 27 punktów zajmuje 13 pozycję gwarantującą utrzymanie.