REKLAMA

Od 1 września Włocławek będzie walczył o miano Rowerowej Stolicy Polski.
Akcja, o której poinformowały na wczorajszym briefingu prasowym władze miasta, ma na celu propagowanie jazdy na rowerach i korzystanie z nich jako z alternatywnego środka transportu.


Aby nasze miasto otrzymało główną nagrodę oraz tytuł Rowerowej Stolicy Polski wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację Rowerowa Stolica Polski, która będzie liczyła kilometry podczas poruszania się na jednośladach.


Co ważne, nabijać kilometry dla Włocławka można nie tylko w obrębie miasta, a także poza nim. Wystarczy tylko w trakcie rejestracji wybrać Włocławek, jako miasto docelowe i zaznaczyć grupę np. “ogólna” lub wybrać odpowiadającą nam podgrupę.
Uczestnicy rywalizacji mogą także liczyć na atrakcyjne nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie.


O przyznaniu dodatkowych nagród lokalnych zadecydują poszczególne samorządy, które biorą udział w zabawie.Akcja potrwa przez cały miesiąc, a Włocławek będzie rywalizował o Puchar Rowerowej Stolicy Polski z takimi miastami jak Bydgoszcz, Toruń, Białystok czy też Warszawa.