REKLAMA

Miasto Włocławek po raz kolejny uczestniczy w „Programie wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim”. Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń wirusami zapalenia wątroby typu B i C oraz zwiększenie naszej świadomości w zakresie zapobiegania tym zakażeniom. 

W ramach współorganizacji Programu Urząd Miasta Włocławek zaprasza na otwarte spotkanie dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, które poprowadzi specjalista chorób zakaźnych z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2019 roku (piątek) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

W ramach Programu wykonywane są także badania diagnostyczne krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV) włocławian, u których nigdy nie oznaczono ag HBs i anty HCV, nie stwierdzono wcześniej wzw B, wzw C oraz nie byli leczeni z powodu wzw B, wzw C. Koszty badań finansują w równych częściach Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Włocławek. 

Badania można wykonać w placówkach VITALABO Laboratoria Medyczne Sp. z o.o. w Bydgoszczy, punkty pobrań krwi:

Przychodnia AMIMED, ul. Wiejska 31 (godz. 8.00 do 10.30) 

Punkt Pobrań, Al. Chopina 42/2 (godz. 7.00 do 11.00)

Z badań może skorzystać 150 mieszkańców Włocławka. Zapisy będą prowadzone do 15 grudnia 2019 r. lub do wyczerpania liczby miejsc.

Dodatkowych informacji na temat programu udzielają pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego, ul. Kościuszki 12, pok. 22 (nr. tel. 54 414-49-59).