REKLAMA

Ponad tysiąc uczniów z naszego regionu otrzyma stypendia w ramach dwóch marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza” i „Humaniści na start”. Jeszcze przed świętami poznamy stypendystów trzeciego programu: „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl.

Prymus Kujaw i Pomorza

To już piąta edycja programu. W ramach czterech poprzednich z pomocy skorzystało blisko 5 tysięcy młodych ludzi. Marszałkowskie wsparcie skierowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 644 młodych ludzi. Wśród nich jest 211 uczniów szkół podstawowych i 433 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie.

Humaniści na start

W ramach projektu stypendium otrzyma 400 uczniów z regionu. W tym programie o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Wśród stypendystów jest 48 uczniów podstawówek oraz 352 licealistów.

Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie.

W gronie stypendystów, jak co roku, są obecni uczniowie włocławskich szkół.

Pełna informacja na ten temat, w tym wykazy stypendystów: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36568-nawet-5-tysiecy-dla-najlepszych-uczniow