REKLAMA

Od poniedziałku (02.09.2019) rozpoczął się nowy rok szkolny. Nad bezpieczeństwem uczniów docierających  do szkół czuwają włocławscy policjanci. Mundurowi nie tylko pilnują bezpieczeństwa w okolicy placówek dydaktycznych, ale przez cały rok będą spotykać się z uczniami i rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wakacje już minęły i od poniedziałku (02.09.2019) uczniowie wrócili do szkół, gdzie rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Jak co roku policjanci podejmują w związku z tym odpowiednie działania prewencyjne, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w drodze do szkoły oraz powroty do domu.

Jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, włocławscy policjanci sprawdzili stan oznakowania ulic i dróg przed szkołami, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie zacząć naukę. Mundurowi nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Natomiast od poniedziałku (02.09.2019) przed szkołami można spotkać więcej patroli policyjnych i straży miejskiej w ramach kolejnego etapu działań prewencyjnych „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Podczas tych działań służby patrolują ulice wiodące do placówek oświatowych, szczególnie w godzinach, w których dzieciaki docierać będą na zajęcia lub po ich zakończeniu. Przez najbliższe dni przy szkołach będzie można spotkać nie tylko dzielnicowych, ale również policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy straży miejskiej. Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na prawidłowość poruszania się po ulicach, drogach osób pieszych, ale również na wszelkiego typu naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy.  

Również przedstawiciele zajmujący się profilaktyką społeczną podejmują działania na terenie szkoły, gdzie spotykać się będą przez cały rok z uczniami w szkołach i rozmawiać będą o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu, czy też jak bezpiecznie korzystać z Internetu.