REKLAMA

Włocławska Jednostka Strzelecka od 2013 roku prężnie działa na rynku organizacji pozarządowych. W tym czasie strzelcy wyszkolili bardzo wiele osób, które w następstwie dostały się na szkoły wojskowe szkoły oficerskie, podoficerskie czy też pełnią obecnie służbę szeregowych zawodowych w różnych Jednostkach naszego kraju. W tym roku po raz kolejny Ministerstwo Obrony Narodowej doceniło działania podejmowane przez Włocławską organizację proobronną i postanowiło dofinansować podejmowane przez nich inicjatywy zorganizowania „4 dniowego obozu szkoleniowego” oraz „cyklu szkoleń strzeleckich”. W ramach tych działań członkowie Włocławskiej Jednostki do listopada wystrzelą blisko 27 tysięcy sztuk amunicji do pistoletu kal. 9×19 oraz karabinków w kal. 7.62×39 i 5.56×45. Co więcej na szkolenia do naszego miasta przyjadą także członkowie organizacji proobronnych z Warszawy, Łodzi, Żywca czy też Torunia.

Co więcej nie jest to pierwsze dofinansowanie jakie w w bieżącym roku otrzymała nasza rodzima organizacja. W drugim kwartale 2020 roku strzelcy otrzymali  z Narodowego Instytutu Wolności środki na realizację sportowego wyszkolenia strzeleckiego, zorganizowanie szkolenia z pierwszej pomocy i sportów motorowodnych, wyszkolenia członków organizacji z zakresu księgowości oraz wydanie dwóch autorskich podręczników. Dodatkowo w minionym roku władze organizacji wysłały 18 członków stowarzyszenia na kury sternika motorowodnego, płetwonurka, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratownika pola walki, które także sfinansowane zostały ze środków pochodzących z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jednostka jednocześnie przypomina, że do 25 września bieżącego roku, trwa rekrutacja w ich szeregi. Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Włocławskich Strzelców zapraszamy na stronę internetową stowarzyszenia gdzie znajdą szczegółowe informacje o naborze jak i prowadzonej przez Jednostkę działalności: http://www.zs.js4051.xaa.pl/o-nas/rekrutacja/

W załączeniu przesyłamy kilka zdjęć ze szkolenia strzeleckiego realizowanego w 2018 roku.