REKLAMA

no images were found

Zakończyła się I runda Włocławskiej Amatorskiej Ligi Badmintona organizowanej przez Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Autostrada” z Nowej Wsi przy współpracy z Dyrektorem SP 19. Wydarzenie posiada honorowy patronat Prezydenta Włocławka Pana Marka Wojtkowskiego.

Dotychczas, w czasie odbywających się raz w miesiącu cyklicznych rozgrywek, rozegrano 134 mecze. W 5 kategoriach, w tym jednej młodzieżowej, wystartowało 53 zawodników. Gracze w klasie męskiej podzieleni zostali na trzy grupy według poziomu zaawansowania umiejętności. W kategorii A obserwować można było fantastyczne pojedynki na naprawdę wysokim poziomie, w kategorii B toczyła się najbardziej zacięta walka, nikt nie odpuszczał ani jednego punktu, a mecze kończyły się często wynikiem 2:1. W kategorii C, przeznaczonej dla początkujących, w związku z dużą ilością zgłoszeń, zdecydowaliśmy o grze większej ilości zawodników niż pierwotnie planowaliśmy. W drugiej rundzie grupa ta zostanie podzielona i dalsza walka toczyć będzie się na kolejnych dwóch poziomach, czyli powstanie dodatkowa kategoria D. Wspomnieć należy o kategorii młodzieżowej, czyli zawodnikach w wieku 12-14 lat oraz grupie kobiecej. Tutaj poziom zawodników jest najbardziej zróżnicowany, jednak zapału nie brakuje nikomu.

Po pierwszej rundzie jest już paru faworytów w każdej grupie. Teraz czas na rundę rewanżowa i jeszcze nic nie jest przesądzone. 

W sobotę 18 stycznia kolejny dzień rozgrywek Ligi, specjalne medale i statuetki dla zwycięzców już powstają. Kto je otrzyma dowiemy się w kwietniu, a specjalną uroczystość ich wręczenia planowana jest na początek maja.