W niedzielę na włocławskiej strefie ekonomicznej przy ul. Kawka/Zalesie odbyła się finałowa III runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2019.

Uczestnicy rywalizowali na przygotowanym przez Automobilklub Włocławski odcinku drogowym o długości 2,4 km. Każdy z nich musiał pokonać ten dystans trzykrotnie. Sucha nawierzchni i słoneczna pogoda sprzyjały szybkiej jeździe.

Najszybszy tego dnia okazał się Marcin Dąbkowski w Subaru Imprezie (AK Włocławski), na drugim stopniu podium znalazł się Krzysztof Wizner w Hondzie Civic (LKT Wyczół Gościeradz), a trzecie miejsce uzupełnił Andrzej Pietrzak w Hondzie Civic (AK Włocławski).

Tak się złożyło, że w całym cyklu WMK 2019 klasyfikacja na podium była identyczna jak w ostatniej rundzie. Tym samym Włocławskim Mistrzem Kierownicy został Marcin Dąbkowski, tytuł I vice Mistrza zdobył Krzysztof Wizner, II vice Mistrzem został Andrzej Pietrzak.

Tym samym cały sezon WMK powracający po latach dobiegł końca. Była to również ostatnia impreza organizowana w tym roku przez Automobilklub Włocławski, który myśli już nad przyszłorocznymi zawodami